Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Atrakce ve Stockholmu
Přidáno dne: | 4997 přečtení
Atrakce v Helsinkách
Přidáno dne: | 3614 přečtení
Atrakce v Oslu
Přidáno dne: | 3738 přečtení
Atrakce v Moskvě
Přidáno dne: | 4093 přečtení
Atrakce v Sydney
Přidáno dne: | 3523 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Atrakce v Bruselu

PARLAMENT
PARLAMENT

Brusel se může pochlubit několika atrakcemi, které ročně přilákají tisíce návštěvníků. Seznámíme Vás alespoň s některými z nich.

EVROPSKÝ PARLAMENT

Evropský parlament patří k nejvýznamnějším místům, které lákají návštěvníky v Bruselu. Budova stojí za parkem Leopold v centru města. Budova obsahuje jednací sály, tiskové centrum a úřady předsedy Evropského parlamentu a vedoucích zaměstnanců Parlamentu. Díky svému modernímu tvaru a svojí výrazné válcovité prosklené střeše je budova u mnohými místními obyvateli označována jako „Caprice des Dieux” (rozmar bohů), což je též i název sýra s podobným tvarem.  Evropský parlament volí občané Evropské unie, aby zastupoval jejich zájmy. Jeho počátky sahají do 50-tých let minulého století, od roku 1979 jeho poslance volí přímo občané.

 

PASÁŽ SV. HUBERTA

Kdo rád nakupuje tak by měl určitě navštívit tuto pasáž, ve které jsou leegantní obchody, ve kterých můžete nakoupit vše od výmyslu světa. Pasáž sv. Huberta je vlastně nejstarším obchodním domem na světě, pasáž byla otevřena již v roce 1847.  Více se o tétéo nákupní pasáži dozvíte zde.

BURZA

Budova burzy stojí na Place de la Bourse. Tato novoklasicistní budova navržená architektem Léonem Suysem byla postavena v roce 1873. Budova svým vzhledem připomíná antický chrám,  průčelí domu dominuje šest korintských sloupů, fasáda je zdobena mnoha reliéfy z oblasti průmyslu a obchodu. Pro více informací klikněte sem.

 

BRUSSELS JAZZ MARATHON

Jedná se o přehlídku nejslavnějších jazzových hudebníků na světě. Tato hudební akce se koná v květnu. Jazz zde má svoje zastoupení už od 20-tých let minulého stoetí. Více informací o Jazzovém marathonu hledejte zde.

 

BOTANICKÁ ZAHRADA

Národní botanická zahrada Belgie se nachází severně od Bruselu, v oblasti Bouchout ve městě Meise. Patří mezi největší botanické zahrady na světě, byla založena v roce 1958.  V zahradě je více než 18 tisíc druhů rostlin. Polovina expozice je umístěna ve sklenících a druhá polovina ve venkovních zahradách. Součástí areálu jsou i laboratoře, ve kterých probíhá výzkum vzácných druhů rostlin.  Více informací o zahradě získáte zde.

 

MINI-EUROPE

V těsné blízkosti Atomia se rozkládá zábavní centrum Mini–Europe. Můžete zde obdivovat více než 300 maket staveb v měřítku 1:25. Procházíte se mezi nejznámějšími stavbami ze 70 měst Evropské unie (např. londýnský Big Ben, Eiffelova věž, katedrála ze Santiaga de Compostela, gondoly v Benátkách, ale Vesuv chrlící lávu nebo můžete vidět pád Berlínské zdi). Jednotlivé země v parku Mini–Europe jsou nejen ozvučeny, ale často i doprovázeny svými typickými vůněmi, které vydávají  živé květiny typické pro tu kterou zemi (např. levandule pro Francii). Park byl otevřen 13. června 1989  pod patronátem Evropského společenství.

 

MĚSTSKÉ CENTRUM

Pokud se chcete kulturně vyžít, tak určitě navštivte samotné městské centrum. Nachází se zde deset divadel, několik kin, diskotéky, bary i známé jazzové kluby (Jazzklub, Bloomdido Jazz Café).

 

BARY A KASÍNA V BRUSELU

Belgičané milují pivo, pivo nejen konzumují, ale i vyrábějí.  Vyhlášené je pivo Gueuze a Kriek. Zlatavý mok si můžete vychutnat např. v těchto podnicích – La Bécasse, A La Mort Subite, La Rose Blanche nebo v LeSoleil.

Kasíno Casino de Namur je otevřené denně od 14,00 do 05,00 hod. Pokud  máte zájem o návštěvu kasína, musíte mít u sebe pas nebo občanský průkaz a musíte být slušně oblečení. Do kasína mohou osoby starší 21 let.

 

S chutí čokolády na jazyku

Během pobytu v Bruselu by bylo přímo hříchem neochutnat tradiční belgické pralinky, které se proslavily svojí vynikající chutí na celém světě. Nejvyhlášenější obchod je Neuhaus. Zakladatelem firmy (1856) byl lékárník ze Švýcarska. Čokoládu prý přidával do některých léků, aby zmírnil jejich nepříjemnou chuť, a prodával ji i jako „bokovku“. Pozdější nápad vyrábět čokoládové bonbóny s různými náplněmi, tedy pralinky, byl tak úspěšný, že lékárnu prakticky zlikvidoval.  Určite ochutnajte i pralinky Hans Burie, Guilian, Jasques .

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

Vyberte si levné letenky do Bruselu:


Speciální nabídka letenek

Kam Odkud Cesta Přímý let Cena bez tax Konečná cena s taxami
New York Vídeň [obousměrná] let s přestupem 7 999,-  7 999,- 
Palma Mallorca Vídeň [obousměrná] let s přestupem 954,-  954,- 
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent