Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Doprava v Bruselu

bicykelauto-kupena.jpg

Veřejná doprava v Bruselu je velmi spolehlivá a efektivní. Pohodlně Vás přepraví i do vzdálenějších městských čtvrtí, například do moderní čtvrtě Quartier des institutions Européennes, nebo aristokratické čtvrtě Sablon. Po Bruselu můžete jezdit autobusy, tramvajemi a metrem.

Pokud budete používat hromadnou dopravu, tak vždy dbejte na to, abyste si označili lístek v oranžovém strojku ještě při vstupu do autobusu, tramvaje a při vstupu do stanice metra. Jinak je lístek neplatný. Lístek na jednu jízdu stojí 1,70 eur  (v ceně jsou zahrnuté i přestupy). Z finančného hlediska je výhodnější pořídit si vícedenní lístky. Jejich platnost se začíná od označení a zahrnuje i noční linky Noctis. Nejlepší přehled všech lístků najdete na stránce hromadné dopravy STIB.
Lístky na jednu, pět nebo deset jízd si můžete zakoupit ve stanicích metra nebo na železničních stanicích. Lístky jsou platné pro každý typ dopravy. Pokud přestupujete do jiného dopravního prostředku je nutné jízdenku znovu označit.

 

METRO

Bruselské metro funguje od roku 1965, jeho stanice jsou zřetelně označené velkým bílým písmenem M na modrém podkladě.  Bruselské metro má čtyři linky a celkem 60 stanic, všechny vedou pod zemí. Metro jezdí každých 10 – 15 minut.

 

ŽELEZNICE

Brusel je nejdůležitějším železničním uzlem Belgie. Uzlovou stanicí je stanice Brusel – Jih (Brussel-Zuid/Buxelles – Midi), která Brusel spojuje  vysokorychlostními tratěmi s  Paříží, Londýnem, Kolínem nad Rýnem, Amsterdamem, Frankfurtem nad Mohanem a dalšími.

 

AUTOBUSY

V systému autobusové dopravy v Bruselu je mírný chaos. Nejlepší je podívat se na mapu STIB/MIVB, kterou dostanete zadarmo. Autobusové a tramvajové zastávky jsou označené červenobílými znaky.

 

KOLO

Jezdit na kole po Bruselu může být celkem riskantní. Hlavním problémem jsou netolerantní řidiči, kluzká dlažba a tramvajové koleje. Na předměstích, kde je více místa, najdete i pruhy pro cyklisty a cyklistické stezky.

 

AUTO

Jezdit autem po Bruselu vyžaduje značnou dávku trpělivosti. Provoz bývá  často zastaven, v pátek odpoledne automobilovou dopravu často ochromují nekonečné zácpy. Problém vám může způsobit i obyčajné parkování. Řada parkovišť je placených, parkovací karty získáte v zelených automatech.

 

TAXI

Taxíky v Bruselu nejsou vůbec levné. Spropitné je započítané v ceně. Taxíky najdete na všech třech hlavních železničních stanicích, dále před hotelem Hôtel Amigo (u Grand Place) a na Place Stéphanie.

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

Vyberte si levné letenky do Bruselu:


Speciální nabídka letenek

Kam Odkud Cesta Přímý let Cena bez tax Konečná cena s taxami
Palma Mallorca Vídeň [obousměrná] let s přestupem 438,-  438,- 
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent