Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes
Archiv zpráv

Aktuality

[Podívejte se na více než 10 zajímavostí o létání]
12.12.2018
Podívejte se na více než 10 zajímavostí o létání

Zajímá vás létání a cestování? Pokud ano, tak jsme pro vás připravili 12 zajímavostí o létání a letadlech.

více
[Nejdelší komerční let trvá skoro 19 hodin a je dlouhý 15 329 kilometrů]
12.12.2018
Nejdelší komerční let trvá skoro 19 hodin a je dlouhý 15 329 kilometrů

Víte, jaký je nejdelší, komerčně využívaná linka? Pokud máte téměř 19 hodin času, tak si můžete koupit letenky od Singapore Airlines. Ty létají trasu, která má přesně 15 329 kilometrů. Let začíná v Singapuru a přistanete až v americkém Newarku.

více
[Air France si objednala propagační video s letícím  Dreamlinerem]
12.12.2018
Air France si objednala propagační video s letícím Dreamlinerem

Největší francouzská aerolinka, Air France, si objednala propagační video pro svůj nejmodernější letoun Boeing 787 Dreamliner. Video bylo natáčené nad jižní Francií, kde stroj letěl, a je naprosto úchvatné.

více
[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více

Doprava v Bruselu

bicykelauto-kupena.jpg

Veřejná doprava v Bruselu je velmi spolehlivá a efektivní. Pohodlně Vás přepraví i do vzdálenějších městských čtvrtí, například do moderní čtvrtě Quartier des institutions Européennes, nebo aristokratické čtvrtě Sablon. Po Bruselu můžete jezdit autobusy, tramvajemi a metrem.

Pokud budete používat hromadnou dopravu, tak vždy dbejte na to, abyste si označili lístek v oranžovém strojku ještě při vstupu do autobusu, tramvaje a při vstupu do stanice metra. Jinak je lístek neplatný. Lístek na jednu jízdu stojí 1,70 eur  (v ceně jsou zahrnuté i přestupy). Z finančného hlediska je výhodnější pořídit si vícedenní lístky. Jejich platnost se začíná od označení a zahrnuje i noční linky Noctis. Nejlepší přehled všech lístků najdete na stránce hromadné dopravy STIB.
Lístky na jednu, pět nebo deset jízd si můžete zakoupit ve stanicích metra nebo na železničních stanicích. Lístky jsou platné pro každý typ dopravy. Pokud přestupujete do jiného dopravního prostředku je nutné jízdenku znovu označit.

 

METRO

Bruselské metro funguje od roku 1965, jeho stanice jsou zřetelně označené velkým bílým písmenem M na modrém podkladě.  Bruselské metro má čtyři linky a celkem 60 stanic, všechny vedou pod zemí. Metro jezdí každých 10 – 15 minut.

 

ŽELEZNICE

Brusel je nejdůležitějším železničním uzlem Belgie. Uzlovou stanicí je stanice Brusel – Jih (Brussel-Zuid/Buxelles – Midi), která Brusel spojuje  vysokorychlostními tratěmi s  Paříží, Londýnem, Kolínem nad Rýnem, Amsterdamem, Frankfurtem nad Mohanem a dalšími.

 

AUTOBUSY

V systému autobusové dopravy v Bruselu je mírný chaos. Nejlepší je podívat se na mapu STIB/MIVB, kterou dostanete zadarmo. Autobusové a tramvajové zastávky jsou označené červenobílými znaky.

 

KOLO

Jezdit na kole po Bruselu může být celkem riskantní. Hlavním problémem jsou netolerantní řidiči, kluzká dlažba a tramvajové koleje. Na předměstích, kde je více místa, najdete i pruhy pro cyklisty a cyklistické stezky.

 

AUTO

Jezdit autem po Bruselu vyžaduje značnou dávku trpělivosti. Provoz bývá  často zastaven, v pátek odpoledne automobilovou dopravu často ochromují nekonečné zácpy. Problém vám může způsobit i obyčajné parkování. Řada parkovišť je placených, parkovací karty získáte v zelených automatech.

 

TAXI

Taxíky v Bruselu nejsou vůbec levné. Spropitné je započítané v ceně. Taxíky najdete na všech třech hlavních železničních stanicích, dále před hotelem Hôtel Amigo (u Grand Place) a na Place Stéphanie.

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

Vyberte si levné letenky do Bruselu:« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent